Mateřská škola Vysoká nad Labem

1510x  |
Provoz školy:6.30 hod. - 16.30 hod.
Adresa školy:Mateřská škola Vysoká nad Labem
503 31 Vysoká nad Labem, čp. 22
Telefonní číslo:495 580 122
E-mail:msvysoka@email.cz
Počet tříd:2
Počet dětí:50
Zřizovatel školy:Obec Vysoká nad Labem

V naší pedagogické práci stavíme do středu zájmu dítě jako jedinečnou osobnost se všemi jeho potřebami a rozvoj individuality každého dítěte. Snažíme se, aby každý den v mš byl pro děti něčím zvláštním a zajímavým, abychom se zde cítili dobře. Dítě tráví v mateřské škole většinu dne, proto se snažíme vytvářet prostor pro uspokojování všech jeho potřeb – náklonnosti, lásky, bezpečí. Je důležité mít vedle sebe někoho, kdo mě, budu-li potřebovat, pohladí, pochová, pochopí.

Přejeme si, aby každé dítě bylo zde především spokojené, všestranně rozvíjené a dobře připravené pro celý život, tedy i pro vstup do základní školy.

Naším cílem je:

• rozvoj dítěte po stránce rozumové, citové a sociální
  • uspokojení potřeby bezpečí, lásky, náklonnosti, porozumění, uznání a potřeby seberealizace
  • podporovat duševní pohodu dětí
  • pomáhat dítěti najít si kamarády
  • vzdělávání rozvíjet přirozenou cestou
  • podněcovat chuť dítěte objevovat a zkoumat
  • učit se samostatně myslet, aktivně poznávat a samostatně rozhodovat
  • nebát se komunikovat, uplatňovat své myšlenky, pocity a potřeby
  • vnímat morální hodnoty v reálných situacích
  • spolupracovat a spolupodílet se na společných činnostech
  • rozvoj tvořivosti a estetického cítění
  • motivace k aktivnímu poznávání a prožitkům

Vzdělávání probíhá podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.

Rok v mateřské škole

Zaměřujeme se především na ekologickou výchovu s cílem vychovávat v dětech kladný vztah k přírodě a na pohybovou aktivitu dětí. Umožňují nám to vhodné přírodní podmínky – les, zahrada, rybník. Vzdělávací program neustále rozvíjíme. Velký důraz je kladen na tzv. prožitkové učení. Děti se učí tak, že konají, jednají a prožívají.

Vlastní zkušenost je ten nejdůležitější základ, na kterém se dá stavět. Vzdělávání je uskutečňováno ve všech činnostech a situacích, které se v průběhu dne vyskytnou, vyváženým poměrem spontánních a řízených aktivit. Nezapomínáme také na naplňování osobnostně sociálních cílů, které se prolínají každodenními činnostmi, a není třeba je specificky plánovat, naplňují se denně.

Hlavním cílem je též individuální přístup k dětem, respektovat věkové rozdíly ve třídě.Heterogenní skupina dětí je přirozenější a lépe odráží přirozené společenské prostředí. Starší děti ve smíšené třídě jsou samostatnější, mají pocit důležitosti a odpovědnosti, mladší napodobují starší kamarády. Věkově smíšená třída významně přispívá k sociálnímu zrání dětí. Děti jsou k sobě ohleduplné, umí si vzájemně naslouchat, pomáhat, nevyskytují se projevy agrese.

Za prvořadý úkol považujeme vytvořit v mateřské škole radostnou atmosféru plnou pochopení a pohody.

Pro zdravý vývoj dítěte a v rámci otužování zajišťujeme pravidelné saunování dětí. Pro správnou výslovnost dětí zajišťujeme odbornou logopedickou péči. Děti mají možnost navštěvovat výuku anglického jazyka.
Pro děti připravujeme i další aktivity:

• divadelní představení
  • polodenní vycházky do lesa
  • oslavy, besídky, karneval
  • školní výlety a další akce
  • tvořivá odpoledne s rodiči, keramika
Chceme, aby u nás byly děti šťastné a spokojené a aby v péči o ně byla společně s rodiči vytvořena cesta spolupráce, vzájemné důvěry a otevřenosti.
Zveřejněno: 1.5.2024
Čarodějnice

Vloženy nové fotografie

Zveřejněno: 27.3.2024
Velikonoční výlet do Pardubic

Přidány fotografie z výletu

Zveřejněno: 18.2.2024
Karneval

Vloženy fotografie z karnevalu

Zveřejněno: 1.1.2024
Vánoce

Přidány nové fotografie

Zveřejněno: 22.11.2023
Podzim v mš

Přidány nové fotografie

Zveřejněno: 1.10.2023
Září v mš

Vloženy nové fotografie

Zveřejněno: 31.8.2023
Školní řád 2023/2024

V sekci dokumenty byl přidán školní řád pro šk. rok 2023/2024, taktéž i školní vzdělávací program.

Zveřejněno: 31.8.2023
Plánované akce 2023/2024

Aktualizovány plánované akce na šk. rok 2023/2024, které se budou průběžně doplňovat

Mateřská škola Vysoká nad Labem